Головна » Статті » Гістологія » Травна система

Глотка
Глотка (горло) - конусоподібний канал довжиною 12-14 см, що сполучає ротову порожнину зі стравоходом. У глотці перетинаються травний і повітроносний шляхи. Стінка глотки побудована з трьох оболонок - слизової з підслизовою основою, м'язової та адвентиційної. Розрізняють три частини глотки - носову(носоглотку), ротову(ротоглотку) та гортанну.

1. Слизова оболонка складається з епітелію, власної пластинки і підслизової основи.
а) епітелій - в носовому відділі - одношаровий багаторядний війчастий (респіраторного типу); в ротовому і гортанному - багатошаровий плоский незроговілий.
б) власна пластинка - пухка волокниста сполучна тканина, що зливається з підслизовою основою, в носовому відділі містить окремі лімфатичні вузлики, а в ротовому і гортанному утворює дрібні сосочки і містить еластичні волокна.
в) підслизова основа - пухка сполучна тканина, яка містить в носовому відділі лімфоїдну тканину трубних і глоткового мигдаликів і кінцеві відділи змішаних залоз; в ротовому і гортанному - сітка еластичних волокон і кінцеві відділи слизових залоз.

2. М'язова оболонка - утворена внутрішнім поздовжнім і зовнішнім косим або циркулярним шарами посмугованої м'язової тканини.

3. Адвентиційна оболонка - утворена пухкою волокнистою тканиною.

Категорія: Травна система | Додав: Lolim (12.11.2013)
Переглядів: 1951 | Теги: передній відділ, травна система, гістологія, Глотка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Подписка:1
Код *: