Головна » Статті » Фізіологія » ЦНС

Види сенсорної інформації, що надходять в спинний мозок
Аксони клітин спинномозкових вузлів встановлюють синаптичні зв'язки з нейронами заднього рогу. Сюди надходить аферентні сигнали від різних рецепторів, а саме:

•    дотикових рецепторів шкіри, що сприймають різні характеристики подразників;
•    больових рецепторів;
•    хеморецепторів;
•    пропріорецепторів;
•    від розташованих у внутрішніх органах різних інтерорецепторів.


Більшість цих нейронів на рівні свого сегменту віддають колатералі, які йдуть до мотонейронів передніх рогів та до вставних нейронів. За допомогою останніх вхідна аферентація передається до вище-і нижчерозташованих сегментів - до нейронів вегетативної системи в бічні роги.
Аферентні імпульси, що надходять до спинного мозку, можуть служити початком відповідних рухових (за рахунок синапсів з мотонейронами ) або вегетативних рефлексів (за рахунок зв'язку з нейронами симпатичного і парасимпатичного відділів).

Крім того, аферентна імпульсація служить основою для формування відповідного відчуття. Для цього нервові імпульси входять через задні корінці в спинний мозок і за допомогою вставних нейронів, а інколи і прямо, не перериваючись, піднімаються висхідними шляхами в різні структури головного мозку. Вже на рівні спинного мозку здійснюється контроль за висхідною імпульсацією, завдяки якому далеко не всі імпульси надходять у вищерозташовані центри. При обробці цієї інформації, як і при формуванні рефлексів спинного мозку, використовуються як відповідні механізми власне спинного мозку, так і еферентні сигнали, що надходять з різних структур головного мозку. На нейронах спинного мозку поряд з збудливими міститься велика кількість гальмівних синапсів. Внаслідок цього тут можуть проявитися явища конвергенції і дивергенції, сумації і оклюзії. Це і обумовлює згасання потоку імпульсів, що надійшли до спинного мозку, або їх передачу до вищерозташованих відділів ЦНС.

Категорія: ЦНС | Додав: Lolim (13.10.2013)
Переглядів: 3848 | Теги: фізіологія, ЦНС, спинний мозок, рецептори | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
e border="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Имя *: Email:
Подписка:1 Код *: