Головна » Статті » Фізіологія » ЦНС

Поняття про позу тіла і умови її забезпечення
Поза - положення, прийняте людським тілом, положення тіла, голови і кінцівок по відношенню один до одного.

Значення поз в руховій діяльності людини. Організація пози необхідна для подолання сили земного тяжіння. Поза людини служить для збереження рівноваги тіла в стані рухового спокою і при виконанні статичної чи динамічної роботи, а також для фіксації ряду суглобі , необхідного для здійснення руху в інших суглобах.

При багатьох видах трудової та спортивної діяльності людині доводиться приймати нові незвичні пози, без яких неможливий рух. Поза, яка приймається при роботі, називається робочою позою. Правильна її організація сприяє підвищенню працездатності людини. Крім того, велике значення мають предробочі зміни пози, які заздалегідь компенсують можливі зміни центра ваги тіла і запобігають його падінню, а також перешкоджають дії реактивних сил. Реакції підтримки пози забезпечуються найчастіше тонічним напруженням м'язів, а при великих навантаженнях і при корекціях(виправляннях пози) - фазними скороченнями м'язів.

Під час відпочинку або виконання роботи людина вибирає найбільш зручну позу , при якій можливе мінімальне напруження скелетних м'язів. Організація такої оптимальної пози часто вимагає тривалого тренування.
Поза характеризується відносною нерухомістю. Поширені пози людини - ортоградна (поза стоячи, сидячи) і горизонтальна (лежачи, рачки ). Вивчається біомеханікою, фізичною культурою і фізіологією. Поза, як правило, підтримується за рахунок балансу сегментів тіла, тонічної напруги м'язів, що підтримують суглобові кути, і взаємодії з опорою.

Регуляція пози (постуральна регуляція ) складна і здійснюється за участю різних рівнів центральної нервової системи, а при довільних змінах пози - і кори головного мозку. Відчуття пози - пропріорецепція.
Рухова діяльність включає в себе процеси здійснення рухових актів і процеси підтримки пози.


Категорія: ЦНС | Додав: Lolim (13.10.2013)
Переглядів: 3245 | Теги: фізіологія, ЦНС, поза | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Подписка:1
Код *: