Головна » Статті » Фізіологія » ЦНС

Центральне гальмування

Центральне гальмування - активний нервовий процес, що виникає в ЦНС і призводить до придушення або попередження збудження. Воно відкрито в 1863 р. Сеченовим.

Досвід Сеченова: він видалив у жаби головний мозок на рівні зорових горбі , визначав час згинального рефлексу, потім на зорові горби поклав кристал солі і спостерігав збільшення тривалості рефлексу. При подразненні зорових горбів спостерігалося гальмування рефлекторної активності спинного мозку. Сєченов припустив , що в зорових горбах існують гальмівні центри - це невірно.

Ухтомський пояснив результати з позиції домінанти. У зорових горбах є домінанта збудження, яка пригнічує дію спинного мозку.

Введенський пояснив результати з позиції негативної індукції. Якщо в центральній нервовій системі виникає збудження в певному нервовому центрі, то навколо вогнища порушення індукується гальмування.

Сучасне пояснення: при подразненні зорових горбів збуджується каудальний відділ ретикулярної формації. Ці нейрони збуджують гальмівні клітини спинного мозку (клітини Реншоу), які гальмують активність альфа - мотонейронів спинного мозку.

Категорія: ЦНС | Додав: Lolim (11.10.2013)
Переглядів: 5012 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
e border="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Имя *: Email:
Подписка:1 Код *: